Teklif Al

Ofisleriniz için Profesyonel Fotokopi Makinesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli


Her işletmenin dokümantasyon ihtiyaçları birbirinden farklıdır. Ofislerde kullanılan çok fonksiyonlu fotokopi makineleri için tercih edilebilecek çeşit de oldukça fazladır. İşleme içerisindeki doküman ihtiyaçları çoğu zaman doğru belirlenemediğinden dolayı, tercih edilen profesyonel fotokopi makineleri de hüsranla sonuçlanabilmektedir. Bu konudaki en çok dikkat edilmesi gereken olay, ofis içerisinde ki doküman giderlerinizi iyi saptamaktır. Bir sonraki aşama ise belirlediğiniz ihtiyaçlara yönelik makine seçimini iyi yapmaktan geçer. Bu yazımızda ise ofisleriniz için profesyonel fotokopi makinesi seçerken nelere dikkat edilmeli sorusunun yanıtını birlikte inceleyeceğiz.

İhtiyaçlarınızı Doğru Belirleyin

Ofisinizde kullanmak üzere bir fotokopi ihtiyacınız var, fakat hangi marka ve modeli tercih edeceğinizi bilemiyorsunuz. Bu noktada yanlış kararlar vermemek için öncelikle ofisinizde ne tür özelliklere sahip bir fotokopi makinesi sizin ihtiyaçlarınıza çözüm sunabilir araştırın. Örneğin bir planlama şirketiniz var ve A3 boyutunda renkli çıktı alımınız oldukça fazla. Bu durumda ofis içerisinde kullanacağınız A3 renkli fotokopi makinesinin ortak bir noktadan birden çok kişiye çıktı imkânı sağlayabilmesi için network bağlantısı veya wi-fi özelliği bulunmalıdır. Çünkü bu tarz bir profesyonel fotokopi makinesinin yatırım maliyeti yüksek olacağından verimli kullanımı zorunlu hale gelmektedir.

Bu örneğimizden anlaşılacağı gibi ofisinizde kullanacağınız bir profesyonel fotokopi makinesinin birden çok kişiye hitap edebilmesi sizin maliyetlerinizi oldukça hafifletecektir. MFP (çok fonksiyonlu) olarak da bilinen fotokopi makineleri içerisinde “fotokopi-yazıcı-tarayıcı-fax-network-wifi” gibi özellikleri bünyesinde barındırır. Sizde ofisiniz için ilk yatırım maliyeti en ucuz olanı tercih etmek yerine birçok ihtiyacınızı tek kalemde toplayabileceğiniz bir fotokopi makinesi seçmelisiniz.

Hangi Marka ve Modeli Seçmelisiniz

Bir üsteki başlığımızda ofis içerisindeki doküman ihtiyaçlarımızın detaylıca belirlenmesi ve hangi özelliklerde bir fotokopi makinesi tercih etmemiz gerektiğini anlattık. Şimdi ise ihtiyaçlarınıza yönelik hangi marka ve modelin tercih ettiğinizde maliyetlerinizi minimuma çekebiliriz onlara bakalım. Öncelikle aylık tahmini çekim adedinizi belirleyin. Yüksek bir çekime sahipseniz ve ihtiyaçlarınız siyah/beyaz özelliklerinde bir fotokopi makinesi ise, Kyocera markasını gözünüz arkada kalmadan tercih edebilirisiniz. Parça ömürleri oldukça uzun olan ve sarf malzeme maliyetleri diğer markalara göre oldukça düşük olan bu Kyocera ile doküman giderlerinizi optimize edebilirsiniz. Kyocera içerisinde hangi modeli seçmem gerekiyor diye sorarsanız. A4 siyah/beyaz özellikler için m3145dn modeli sizin için en uygun model olacaktır. Dakikada 45 kopya hızı ile oldukça süratli bir fotokopi makinesi olan bu cihaz çok fonksiyonlu olma özelliğiyle de tarayıcı-yazıcı-network gibi sorunlarınızı da çözmeye yardımcı olacaktır. Peki A3 siyah/beyaz özelliklerde bir ihtiyacınız varsa? Orda da Kyocera m4125idn modeli karşınıza çıkacaktır.

Renkli ve A3 çıktı ihtiyacım oluyor diyorsanız burada da imdadınıza Konica Minolta yetişmektedir. Sarf malzeme ve toner sarfiyatı noktasında oldukça cimri olan bu marka renkli fotokopi makinesi modellerinde çekim kalitesi ve özellikleriyle dikkat çekmektedir. En çok tercih edilen modeli ise c300i Bizhub’tur.

Sizde ihtiyaçlarınızı detaylıca belirledikten sonra ofislerinize en uygun marka ve modeldeki fotokopi makinesi satış veya kiralama fiyatları için çeyrek asırlık tecrübemize başvurabilirsiniz.

Etiketler:
  • #profesyonel fotokopi makinesi
  • # mfp yazıcı
  • # kyocera
  • # konica minolta

Yayınlanma Tarihi:
  • 03.18.2020