Ofis temizliği09.05.2024

İşletmeler İçin COVID-19 ile Mücadelede Önem Taşıyan Hijyen Kuralları Nelerdir?

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19, yani Koronavirüs salgını ile mücadele etme konusunda işletmelere önemli sorumluluklar düşüyor.


İşletmenizde Uygulanması Gereken Hijyen Kuralları

Koronavirüs salgınının yayılım hızını düşürmek, kontrol altında tutabilmek için toplumca dikkatli ve tedbirli olunması gereken bir süreçten geçiyoruz. Bu süreçte ilk olarak kişisel hijyene ağırlık verilmesi gerekmektedir. Dünya Sağlık Örgütü(DSÖ) herkesin gerektiği düzeyde hijyen sağlaması için aşağıdakileri şiddetle tavsiye etmektedir.

  • Ellerinizi el temizleyicelerle dezenfekte edin veya sabun ve su ile yıkayın.
  • Kendinizle başkaları arasında en az 1 metre mesafe bırakın.
  • Kalabalık yerlere gitmekten kaçının.
  • Göz, burun ve ağza dokunmaktan kaçının.
  • Öksürürken veya hapşırırken ağzınızı ve burnunuzu dirseğinizin iç kısmıyla kapatın veya bir peçete ile kapatıp hemen peçeteyi çöpe atın.
  • DSÖ gibi güvenilir kaynaklardan gelen en son bilgileri takip edin.

Tüm bunların yanı sıra işletmenizin de yeni dünya düzenine uyum sağlaması için bir takım hijyen kurallarına uyması gerekmektedir.

İşletmenizin Koronavirüsle mücadeleye destek vermesine yardımcı olacak bazı ilave önlemler hakkında bir içerik hazırladık. İş yerinizi yeni normal hayata hazırlayabilmek için aşağıda sıralanan hijyen kurallarını uygulayabilirsiniz.

2.Sosyal Mesafe Kuralını Önemseyin!

Sosyal mesafe, Covid-19 salgınının yayılmasını kontrol altında tutmak için önerilen en etkili çözümdür.

İşletmenizde sağlıklı ve güvenli bir ortam oluşturmak için müşteri ve çalışanlarınızın sosyal mesafesini koruyabilecekleri çalışma tasarımları kullanılmasının faydası olacaktır. Yeni normal düzeninde fiziksel temasın olabildiğince engellenmesi için çalışma ortamındaki kişi sayısının sınırlandırılması doğru bir karar olacaktır. Çalışan personelin dinlenme ve yemek molaları sırasında da mesafeli olmalarına önem verilmesi gerekmektedir. Ayrıca işletmeyi ziyaret eden müşterilerin ve diğer kişilerin hijyen önlemlerini riske atacak davranışlardan kaçınlarının sağlanması ve işletme içerisinde maske gibi ekipmanlarla giriş yapmalarının kural haline getirilmeside gerekli önlemler arasındadır.

Mert Büro personelinin işletmenize bakım ve teknik servis için ziyaret ettiği esnada sosyal mesafeye özen gösterdiğini, üstelik maske ve koruyucu ekipman kullanarak da hijyene dikkat ettiğini belirtmekte fayda var.

4.Müşterilerinizi Bilgilendirin!

İşletmenizin hijyen kurallarını çalışanlarınıza ve müşterilerinize hatırlatmak için Sağlık Bakanlığının paylaşmış olduğu bilgilendirici afişleri asabilirsiniz. Herkesin görüp ulaşabileceği yerlerde asılı olan afişler bilinçlenmeye de yardımcı olacaktır.

Etiketler:

#covid19#koronavirüs#hijyenkuralları

Beğendiyseniz İçeriğimizi Paylaşmayı Unutmayın!

Yeni Bloglardan Haberdar Ol

En güncel yazılarımızı ve yeniliklerimizi kaçırmamak için haber bültenimize abone olun!

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ankara'nın fotokopi kiralama firması olarak, işletmenizin verimliliğini artırmak için buradayız! Yazıcı seçimi, mürekkep tasarrufu ve daha fazlasıyla ilgili bilgileri keşfedin.

bir kedi

Fotokopi Makinesi Kiralamanın Faydaları

Fotokopi makinesi kiralama sistemi önerilen ekonomik yöntemlerden biridir. Detaylı bilgi için tıklayın!

Sosyal medya ruh sağlığınıza ciddi şekilde zarar veriyor yazılı bir telefon kabı.

Sosyal Medya Detoksu Nedir, Nasıl Yapılır?

Sosyal medya ile bundan sonra daha mutlu, daha sağlıklı bir ilişkiye sahip olmanıza yardımcı olacak 8 fikir önerisi..

Bir tabak üzerinde kızarmış ekmek dilimleri ve haşlanmış yumurta görseli.

2021 Kahvaltı Trendleri ve Ofis Çalışanları İçin Kahvaltı Tarifleri

2021'in merak edilen kahvaltı trendleri, ofis çalışanları için kahvaltı tarifleri, kahvaltıda sağlıklı içecek önerileri...